Efektivní řešení exekucí

Exekuce je pro mnoho lidí velký strašák. Tedy u těch, kteří mají dluhy a nesplácí je. Vše dojde až ke stavu, kdy se jim ozve exekutor. K tomu dojde obvykle až ve chvíli, kdy už mají zablokované účty, exekuci na plat, stejně jako zápis v katastru nemovitostí. Jaké je nejlepší řešení exekucí, když pomineme to, že by mělo být samozřejmostí chovat se tak, aby k ní vůbec nedošlo?

Ideální je co nejrychlejší zaplacení

Když exekuce nastane, je vhodné si co nejrychleji opatřit peníze a dluh zaplatit. Jak proto, že se díky tomu uvolní všechny blokace, ale také k tomu, že to může být do budoucna výhodnější, než když bude exekutor vymáhat finance klasickým způsobem. Za každý úkon si účtuje nemalé peníze, a tak se může dlužná částka třeba i několikrát znásobit. A to chce málokdo.

Mezi řešení exekucí patří i domluva s exekutorem

I exekutoři jsou lidé, a pokud vidí snahu, dokážou vyjít jednotlivým dlužníkům vstříc. Základem domluvy je navržení splátkového kalendáře, který bude z vaší strany dodržován. Pokud není dluh zase až tak velký, může dojít třeba k odblokování účtu, nebo zrušení exekuce na plat. I tento postup je výhodný z finančního důvodu, jelikož nebudou naskakovat další platby z úkonů, a zároveň během celkem optimální doby bude exekutorem daná suma vymožena.

Vyplacení exekuce

Služba, kterou nabízí několik nebankovních společností. O co jde v praxi? Je to půjčka ručená nemovitostí, která je použita právě na uhrazení dluhu. Exekuce sice skončí, ale vzniká zde závazek nový, vůči nebankovní společnosti. Rizikem tohoto postupu není jenom celkem nevýhodný úrok u dané půjčky, ale i to, že může dojít k dalšímu nesplácení, což povede třeba i ke ztrátě střechy nad hlavou.

Ponechání exekutora, ať koná

Varianta pro toho, kdo nechá vše na exekutorovi, aby si sám z účtu stáhnul potřebné peníze, nebo nechal finance strhávat z platu. Dobrá cesta pro toho, komu vzhledem k dluhu nehrozí exekuce majetku.

Publikováno: 01. 12. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Ema Fejfarová