Jakou vzít půjčku na bydlení

Bydlení je nejenom jednou ze základních lidských potřeb, ale jedná se také o něco, díky čemuž se lidé postaví na vlastní nohy. I v souvislosti s tím, že je často poptávána půjčka na bydlení. Jaké může mít podoby a varianty? Jsou celkem tři hlavní.

Klasická bankovní hypotéka

Pokud je řešena půjčka na bydlení, tak se tato možnost logicky jeví jako jedna z těch, která je hlavní a nejvíce doporučovaná. Dnešní bankovní hypotéky nabídnou nejenom velkou nabídkou částek, i v desítkách milionů. Lákají také na to, že úrokové sazby jsou v nižších jednotkách procent a tak jde o jednu z velmi výhodných půjček. Co je třeba připomenout, to je fakt, že pro získání je nutné ručit nemovitostí, stejně jako je třeba počítat s tím, že se jedná o typ úvěru, který je účelový.

Americká hypotéka

Produkt, který je velmi podobný. I zde zaujmou nižší úrokové sazby, stejně jako je zde povinnost ručit nemovitostí. Na druhou stranu musíme dodat, že americká hypotéka je taková půjčka na bydlení, která je neúčelová. Co to znamená? Že finanční prostředky je možno využít libovolně a na cokoliv. Tedy bez nutnosti účel jak uvádět, tak i bez nutnosti daný účel také dokládat, třeba pomocí různých faktur a účtenek z obchodů.

Spotřebitelská půjčka

Existuje ve formě účelové i neúčelové, a pokud jde o porovnání s výše zmíněnými možnostmi, nabídne méně peněz. To ale nemusí být nutně na škodu, jelikož částky mohou jít do statisíců korun. A to je suma, která se velmi dobře hodí ve chvíli, kdy je v plánu modernizace, nákup vybavení, nebo i rozsáhlá rekonstrukce. I toto je zajímavá půjčka na bydlení, která se může hodit. Navíc mnoho poskytovatelů umožní párovou žádost, tedy konkrétním dvěma osobám, které spolu ve společné domácnosti žijí, nebo jsou manželé. To se pozitivně podepíše na jednoduchosti získání, ale i na výhodnější úrokové sazbě.

Publikováno: 01. 11. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Ema Fejfarová