Svět nebankovních úvěrů je široký

Nejsou to jenom banky, kde je dnes možné získat půjčku. Jsou to také nebankovní společnosti, které jsou na našem trhu dávnou stálicí. Jaký je svět nebankovních úvěrů? V mnoha směrech je celkem unikátní. A v čem konkrétně? Na to se můžeme podívat společně.

Bohatá nabídka různých možností

Je jedno, o jakou částku byste měli zájem, jelikož jistotu můžete mít v tom, že danou sumu ve světě nebankovních úvěrů najdete. To proto, že zde existují takzvané mikropůjčky, u kterých není problémem získat sumu třeba jenom ve výši několika stovek korun. Stejně tak zde ale existují i půjčky ručené nemovitostí, u kterých je možné získat třeba i desítky milionů korun.

Podmínky získání jsou jednodušší, než u bank

Svět nebankovních úvěrů je často zajímavý i tím, jaké jsou s ním spojeny podmínky související se získáním peněz. Ty jsou často celkem benevolentní, což se pozitivně projevuje na schvalovatelnosti řady půjček. Peníze tak mohou získat i ti klienti, kteří nemají úplně dokonalou finanční minulost, mají nižší příjem, nebo jiný prohřešek. Na druhou stranu je dobré připomenout, že se to může negativně podepsat na úrokové sazbě.

I s nulovým úrokem

I když jsou nebankovní půjčky často charakterizovány jako ty, které nejsou úplně nejvýhodnější, opak může být pravdou. Právě u mikropůjček, při včasném splacení může žadatel dosáhnout na nulový úrok. Vrátí tedy přesně tolik, kolik si vypůjčit a kolik mu na účet přišlo.

Mají i stinnou stránku

Některé nebankovní půjčky jsou spojeny s celkem vysokými poplatky, některé účtují velké úroky, jiné půjčí doslova každému a tak podporují předluženost, a u jiných je rizikem podvodné jednání. Toto je stinná stránka některých nebankovních poskytovatelů. Eliminovat se je snaží i náš stát, a to například povinností vlastnit licence. Ta je vydána tomu, kdo dokáže splnit všechny podmínky.

Publikováno: 15. 12. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Ema Fejfarová