Kontokorentní úvěr je dobrý pomocník

Jeden z mála úvěrů, který je charakteristický tím, že je dostupný výhradně jenom v bankách a nikoliv u nebankovních společností. To je kontokorentní úvěr. V dnešní době celkem poptávaný produkt, který má řadu pozitiv - umožní vám například výhodný nákup elektroniky v akci. Najdou se ale i negativa.

Co je to kontokorentní úvěr?

Základní charakteristika je poměrně jednoduchá. Jde o úvěrový produkt, který je přímo spojený s konkrétním bankovním účtem. U něho za normálních okolností nelze jít do minusu. Když je ale schválen kontokorentní úvěr, znamená to, že je přečerpání účtu bankou oficiálně povoleno. Jde tedy v praxi o možnost čerpat i do mínusu. Nikoliv však neomezeně, ale jenom do výše schválené částky, což stanoví banka.

Použití úvěru je jednoduché

Jelikož je přímo spojený s účtem, je možné vybrat si z různých možností, jak bude použitý. Tedy jak konkrétně bude čerpaný. Není problém peníze vybrat z bankomatu nebo na pobočce, stejně jako není problémem pomocí karty platit v obchodech, nebo online. Každá taková operace se následně projeví v zůstatku, který bude o danou sumu ihned ponížen.

Jaké má kontokorent výhody?

Mezi hlavní pozitiva patří rozhodně i celková jednoduchost získání, kdy mnohdy stačí jenom dostatečné obraty na bankovním účtu. Pozitivem je ale i to, že zde může být připraven třeba i po několik let a může z něho být čerpáno kdykoliv klient potřebuje. Bez nutnosti opakovaných žádostí. Jde tak o zajímavou formu finanční rezervy.

Poměrně vysoké úroky

Má také svá negativa. Nejedná se totiž o nejvýhodnější úvěrový produkt. Právě naopak. Úrokové sazby jsou poměrně vysoké. Nehledě na případné obnovovací nebo přistavovací poplatky. Na druhou stranu dodejme, že úroky se neplatí z celkově přiděleného úvěrového rámce, ale platí se jenom ze sumy, která je vyčerpána. Kdo tedy nebude kontokorent čerpat, toho se úroky nebudou vůbec týkat. Článek jsme připravili ve spolupráci s portálem https://internetovyporadce.cz/.

Publikováno: 10. 08. 2019 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Nezařazené

Autor: Ema Fejfarová