Ideální konsolidace půjček není jen sen

Že si někdo vzal v minulosti nevýhodný úvěr, to není nic výjimečného. V takovém případě je vhodným řešením refinancováním půjčky. Co když daných úvěru bylo více? Potom se hodí znát pojem, kterým je konsolidace půjček. O co se jedná a jak může pomoci?

Co je to konsolidace půjček?

Někdy se používá také označení sloučení půjček. Zde už je možné celkem dobře pochopit, o čem je řeč. Jde o postup, u kterého jsou jednotlivé půjčky přeneseny k jinému poskytovateli, kdy dojde k sečtení nesplacených závazků a vytvoření jednoho jediného úvěru. Už to samo o sobě je pozitivní v tom, že klesá složitost spojená se splácením. U konsolidace půjček vznikne jeden jediný úvěr a tedy i jedna jediná splátka.

Jak vypadá ideální konsolidace úvěrů?

Jaký by měl být ten pravý výsledek, aby mohlo být stoprocentně potvrzeno, že konsolidace úvěrů splnila svůj účel? To první, na co se hledí, je rozhodně úroková sazba. Pokud je snížena tak, že bude nižší než u jakéhokoliv původního úvěru, je to ideální strav. Také je dobré hledět na to, že by konsolidace měla přinést i snížení měsíční splátky, díky čemuž se uleví rozpočtu každého dlužníka. Snížená splátka navíc nemusí odporovat tomu, že dojde i ke zkrácení splatnosti a tedy i k tomu, že závazky budou vyrovnány mnohem dříve.

Jaké půjčky je možné konsolidovat?

Správný poskytovatel, a to ze segmentu bankovního i nebankovního by měl v ideálním případě nabídnout širokou škálu možností, které lze konsolidovat. Samozřejmostí by měly být všechny druhy bankovních i nebankovních úvěrů. Dále by to měly být také dluhy na kreditních kartách, jelikož i ty jsou úvěrovým produktem. Zapomínat by se nemělo ani na kontokorenty, které jsou primárně finanční rezervou, ale pořád se najde mnoho lidí, kteří je neumí používat tak, jak se má. I ty tak mohou být doplaceny a závazky mohou být sloučeny.

Publikováno: 22. 12. 2017

Kategorie: Nezařazené

Autor: Ema Fejfarová